Wirtualna adopcja
  • Post category:Wydarzenia

W listopadzie 2021 r. nasze Przedszkole przystąpiło do programu adopcji wirtualnej w Ciapkowie – Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Gdyni.
Co to jest ADOPCJA WIRTUALNA?
Wiadomo, że nie każdy może zaadoptować zwierzaka do domu. Można natomiast stać się jego wirtualnym opiekunem. Wspierając konkretnych pensjonariuszy gdyńskiego „Ciapkowa”, daje się im szansę na lepsze warunki w schronisku. Dla nich każda pomoc jest ważna.
Będąc wirtualnym „opiekunem” konkretnego zwierzaka można go odwiedzać, a nawet wysłać paczkę np. na święta. Każde nawet najmniejsze wsparcie jest dla zwierząt bardzo cenne.
Poprzez akcję uwrażliwiamy dzieci na los i potrzeby zwierząt, zachęcamy do niesienia pomocy zwierzętom pozbawionym własnego domu.
Nasze adopciaki to Berta, Puszek oraz Johnny.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców naszego Przedszkola za piękny gest w postaci pomocy finansowej, a Pani Hannie Formella, naszej nauczycielce, za koordynowanie zbiórki potrzebnych akcesoriów i żywności dla wyżej wymienionych piesków.