Przerwa wakacyjna 2022

Informujemy, iż przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu jest zaplanowana na sierpień 2022 roku.

Szanowni Państwo

Ze względu na drastyczny wzrost cen żywności, stawka za żywienie zostaje podniesiona od 01.01.2022 roku na kwotę 8.00 zł.

Joanna Parzątka-Lipińska

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Witamy wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Zachęcamy do zapoznania się z istotnymi informacjami dotyczącymi właściwej organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

1. Spotykamy się 1 września 2021r. /środa/. Listy poszczególnych grup będą zamieszczone w przedsionku przedszkola. W celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków, w chwili obecnej, przez pierwsze dwa tygodnie września, do przedszkola wchodzą wyłącznie rodzice dzieci nowo przyjętych. Pozostali rodzice proszeni są o przekazanie dzieci pod opiekę osób dyżurujących w holu. Prosimy, aby przed wejściem do budynku stosować się do ogólnie przyjętych zasad osłaniania ust i nosa maseczką ochronną oraz dezynfekcję dłoni.
  2. W związku z właściwą organizacją pracy prosimy o przyprowadzanie dzieci najpóźniej do godziny 8.30. Po wyznaczonym czasie rozpoczyna się śniadanie, odbywa się dezynfekcja pomieszczeń przedszkolnych, a w grupach rozpoczynają się zajęcia edukacyjne.
  3. Przypominamy, że do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci. Dzieci zakatarzone, kaszlące, z temperaturą, z dolegliwościami żołądkowymi itp. należy pozostawić w domu aż do całkowitego wyleczenia.
  4. Podkreślamy, że z przedszkola dziecko mogą odbierać tylko osoby upoważnione przez rodziców.
  5. W pierwszym dniu prosimy wyposażyć dziecko w wygodne i bezpieczne zmienne obuwie, w przypadku najmłodszych „zapasowe” części garderoby, umieszczone w podpisanym woreczku.
  6. Najważniejsze informacje kierowane do Państwa zamieszczane będą na tejże stronie internetowej jak i również w witrynach okiennych przy wejściu głównym przedszkola.
  7. Zebrania informacyjne dla rodziców, odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. O ich terminach dowiecie się Państwo na początku września. Do udziału w zebraniu zapraszamy jednego z rodziców/opiekunów w maseczce. Prosimy również o dezynfekcję rąk przy wejściu i wyposażenie się we własny długopis.

Dziękujemy za współpracę i życzymy udanego roku szkolnego!
Dyrekcja i Personel Przedszkola Nr 55 w Gdyni

Karta mieszkańca

Szanowni Rodzice

W związku z wprowadzeniem do systemu naliczeń odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu należy wyrobić KARTĘ MIESZKAŃCA, następnie w systemie należy upoważnić do odbioru dziecka osoby trzecie:
RODZICE DODAJĄ UPOWAŻNIENIE RÓWNIEŻ DLA SIEBIE!

• Proszę wejść na stronę www.gdynia.pl
  • Wybrać zakładkę KARTA MIESZKAŃCA.
  • Po prawej stronie wybrać zakładkę LOGOWANIE. Jeżeli jesteś po raz pierwszy, należy założyć konto rodzinne, a jeżeli takie posiadasz – zaloguj się.
  • Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.
  • W panelu Moje dane wybrać zakładkę Przedszkole.
  • W zakładce dodaj Nowe Upoważnienie proszę wpisać siebie oraz inne osoby upoważnione do odbioru Państwa dziecka (analogicznie postępujemy przy kolejnym dziecku).
  • Proszę dostarczyć do nauczyciela grupy druk upoważnienia (do pobrania w przedszkolu), aby wicedyrektor placówki mógł zatwierdzić w systemie osobę upoważnioną do odbioru dziecka. Rodzic „za pośrednictwem” Karty może również zgłaszać nieobecność dziecka. Wystarczy kliknąć w kalendarzu wybraną datę, kiedy dziecka nie będzie w przedszkolu.

Wyprawka dla przedszkolaka:

• buty na zmianę – usztywnione, najlepiej na rzepy lub zapinki (kapcie na sztywnej podeszwie), aby dziecko mogło swobodnie się poruszać,
  • worek na sznurkach,
  • garderoba na zmianę – majtki, rajstopy, skarpety, koszulki, getry, spodnie, bluzki,
  • koc i poduszka dla trzylatków (PODPISANE),
  • artykuły higieniczne – chusteczki suche w pudełku, chusteczki nawilżające, które można stosować w toalecie.

Ubiór do przedszkola – powinien być wygodny dla dziecka, nieograniczający ruchów, pozbawiony pasków, zamków, guzików. Najlepiej luźne spodnie dresowe na gumce dla chłopców, leginsy lub spódniczki na gumce dla dziewczynek.

Pamiętajcie Państwo o związanych włosach u dziewczynek, aby nie wpadały im do oczu, jedzenia, itp.

Najważniejsza rzecz – wszystkie ubrania, buty, kapcie, kurtki, czapki muszą być podpisane przynajmniej imieniem dziecka. Z doświadczenia wiemy, że dzieci mają takie same ubrania i buty kupowane w tych samych sklepach. Dzieci w przedszkolu jest 130, więc nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich części garderoby. Podpisane rzeczy dzieci znacznie ułatwiają organizację ubierania w szatni.