W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku kalendarzowego, zwracam
się z prośbą o niezwłoczne uregulowanie opłat za przedszkole – bieżących i
zaległych – w nieprzekraczalnym terminie do 15 grudnia 2021 roku.

Joanna Parzątka-Lipińska

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Witamy wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Zachęcamy do zapoznania się z istotnymi informacjami dotyczącymi właściwej organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022.

1. Spotykamy się 1 września 2021r. /środa/. Listy poszczególnych grup będą zamieszczone w przedsionku przedszkola. W celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków, w chwili obecnej, przez pierwsze dwa tygodnie września, do przedszkola wchodzą wyłącznie rodzice dzieci nowo przyjętych. Pozostali rodzice proszeni są o przekazanie dzieci pod opiekę osób dyżurujących w holu. Prosimy, aby przed wejściem do budynku stosować się do ogólnie przyjętych zasad osłaniania ust i nosa maseczką ochronną oraz dezynfekcję dłoni.
  2. W związku z właściwą organizacją pracy prosimy o przyprowadzanie dzieci najpóźniej do godziny 8.30. Po wyznaczonym czasie rozpoczyna się śniadanie, odbywa się dezynfekcja pomieszczeń przedszkolnych, a w grupach rozpoczynają się zajęcia edukacyjne.
  3. Przypominamy, że do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci. Dzieci zakatarzone, kaszlące, z temperaturą, z dolegliwościami żołądkowymi itp. należy pozostawić w domu aż do całkowitego wyleczenia.
  4. Podkreślamy, że z przedszkola dziecko mogą odbierać tylko osoby upoważnione przez rodziców.
  5. W pierwszym dniu prosimy wyposażyć dziecko w wygodne i bezpieczne zmienne obuwie, w przypadku najmłodszych „zapasowe” części garderoby, umieszczone w podpisanym woreczku.
  6. Najważniejsze informacje kierowane do Państwa zamieszczane będą na tejże stronie internetowej jak i również w witrynach okiennych przy wejściu głównym przedszkola.
  7. Zebrania informacyjne dla rodziców, odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. O ich terminach dowiecie się Państwo na początku września. Do udziału w zebraniu zapraszamy jednego z rodziców/opiekunów w maseczce. Prosimy również o dezynfekcję rąk przy wejściu i wyposażenie się we własny długopis.

Dziękujemy za współpracę i życzymy udanego roku szkolnego!
Dyrekcja i Personel Przedszkola Nr 55 w Gdyni

Karta mieszkańca

Szanowni Rodzice

W związku z wprowadzeniem do systemu naliczeń odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu należy wyrobić KARTĘ MIESZKAŃCA, następnie w systemie należy upoważnić do odbioru dziecka osoby trzecie:
RODZICE DODAJĄ UPOWAŻNIENIE RÓWNIEŻ DLA SIEBIE!

• Proszę wejść na stronę www.gdynia.pl
  • Wybrać zakładkę KARTA MIESZKAŃCA.
  • Po prawej stronie wybrać zakładkę LOGOWANIE. Jeżeli jesteś po raz pierwszy, należy założyć konto rodzinne, a jeżeli takie posiadasz – zaloguj się.
  • Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.
  • W panelu Moje dane wybrać zakładkę Przedszkole.
  • W zakładce dodaj Nowe Upoważnienie proszę wpisać siebie oraz inne osoby upoważnione do odbioru Państwa dziecka (analogicznie postępujemy przy kolejnym dziecku).
  • Proszę dostarczyć do nauczyciela grupy druk upoważnienia (do pobrania w przedszkolu), aby wicedyrektor placówki mógł zatwierdzić w systemie osobę upoważnioną do odbioru dziecka. Rodzic „za pośrednictwem” Karty może również zgłaszać nieobecność dziecka. Wystarczy kliknąć w kalendarzu wybraną datę, kiedy dziecka nie będzie w przedszkolu.

Wyprawka dla przedszkolaka:

• buty na zmianę – usztywnione, najlepiej na rzepy lub zapinki (kapcie na sztywnej podeszwie), aby dziecko mogło swobodnie się poruszać,
  • worek na sznurkach,
  • garderoba na zmianę – majtki, rajstopy, skarpety, koszulki, getry, spodnie, bluzki,
  • koc i poduszka dla trzylatków (PODPISANE),
  • artykuły higieniczne – chusteczki suche w pudełku, chusteczki nawilżające, które można stosować w toalecie.

Ubiór do przedszkola – powinien być wygodny dla dziecka, nieograniczający ruchów, pozbawiony pasków, zamków, guzików. Najlepiej luźne spodnie dresowe na gumce dla chłopców, leginsy lub spódniczki na gumce dla dziewczynek.

Pamiętajcie Państwo o związanych włosach u dziewczynek, aby nie wpadały im do oczu, jedzenia, itp.

Najważniejsza rzecz – wszystkie ubrania, buty, kapcie, kurtki, czapki muszą być podpisane przynajmniej imieniem dziecka. Z doświadczenia wiemy, że dzieci mają takie same ubrania i buty kupowane w tych samych sklepach. Dzieci w przedszkolu jest 130, więc nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich części garderoby. Podpisane rzeczy dzieci znacznie ułatwiają organizację ubierania w szatni.