Przerwa wakacyjna 2023

 1. Informujemy, iż przerwa wakacyjna w naszym Przedszkolu nr 55 jest zaplanowana na lipiec 2023 roku.
 2. Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 55 zobowiązani są dostarczyć osobiście lub elektronicznie (przedszkole@p55.edu.gdynia.pl) do dnia 31.05.2023 informację o korzystaniu z opieki Przedszkola w miesiącu sierpniu 2023 roku.
  Deklaracje złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Załącznik TUTAJ

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Informujemy, że z dniem 01.05.2023 roku zmianie ulega stawka żywieniowa.
Cena za pełne wyżywienie wynosi 9,50 zł.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci nowo przyjętych

Dnia 31 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:00 w Przedszkolu nr 55 w Gdyni, odbędzie się zebranie organizacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci, które rozpoczynają edukację w naszej placówce.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Witamy wszystkich serdecznie po wakacyjnej przerwie. Zachęcamy do zapoznania się z istotnymi informacjami dotyczącymi właściwej organizacji rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023.

 1. Spotykamy się 1 września 2022r. /czwartek/. W celu zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków, w chwili obecnej, przez pierwsze dwa tygodnie września, do przedszkola wchodzi wyłącznie jeden rodzic nowo przyjętego dziecka. Pozostali rodzice proszeni są o przekazanie
  dzieci pod opiekę osób dyżurujących w holu.
 2. W związku z właściwą organizacją pracy prosimy o przyprowadzanie dzieci najpóźniej do godziny 8.30. Po wyznaczonym czasie rozpoczyna się śniadanie, odbywa się dezynfekcja pomieszczeń przedszkolnych, a w grupach rozpoczynają się zajęcia edukacyjne.
 3. Przypominamy, że do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowe dzieci. Dzieci zakatarzone, kaszlące, z temperaturą, z dolegliwościami żołądkowymi itp. należy pozostawić w domu aż do całkowitego wyleczenia.
 4. Podkreślamy, że z przedszkola dziecko mogą odbierać tylko osoby upoważnione przez rodziców.
 5. W pierwszym dniu prosimy wyposażyć dziecko w wygodne i bezpieczne zmienne obuwie, w przypadku najmłodszych „zapasowe” części garderoby, umieszczone w podpisanym woreczku.
 6. Najważniejsze informacje kierowane do Państwa zamieszczane będą na tejże stronie internetowej jak i również w witrynach okiennych przy wejściu głównym przedszkola.
 7. Zebrania informacyjne dla rodziców odbędą się na początku września. Do udziału w zebraniu zapraszamy jednego z rodziców/opiekunów.

Dziękujemy za współpracę i życzymy udanego roku szkolnego!
Dyrekcja i Personel Przedszkola Nr 55 w Gdyni2

Karta mieszkańca

Szanowni Rodzice

W związku z wprowadzeniem do systemu naliczeń odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu należy wyrobić KARTĘ MIESZKAŃCA, następnie w systemie należy upoważnić do odbioru dziecka osoby trzecie:
RODZICE DODAJĄ UPOWAŻNIENIE RÓWNIEŻ DLA SIEBIE! 

 • Proszę wejść na stronę www.gdynia.pl
 • Wybrać zakładkę KARTA MIESZKAŃCA. 
 • Po prawej stronie wybrać zakładkę LOGOWANIE. Jeżeli jesteś po raz pierwszy, należy założyć konto rodzinne, a jeżeli takie posiadasz – zaloguj się.
 • Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę z imieniem i nazwiskiem dziecka. 
 • W panelu Moje dane wybrać zakładkę Przedszkole. 
 • W zakładce dodaj Nowe Upoważnienie proszę wpisać siebie oraz inne osoby upoważnione do odbioru Państwa dziecka (analogicznie postępujemy przy kolejnym dziecku). 
 • Proszę dostarczyć do nauczyciela grupy druk upoważnienia (do pobrania w przedszkolu), aby wicedyrektor placówki mógł zatwierdzić w systemie osobę upoważnioną do odbioru dziecka. Rodzic „za pośrednictwem” Karty może również zgłaszać nieobecność dziecka. Wystarczy kliknąć w kalendarzu wybraną datę, kiedy dziecka nie będzie w przedszkolu.

Wyprawka dla przedszkolaka:

 • buty na zmianę – usztywnione, najlepiej na rzepy lub zapinki (kapcie na sztywnej podeszwie), aby dziecko mogło swobodnie się poruszać,
 • worek na sznurkach,
 • garderoba na zmianę – majtki, rajstopy, skarpety, koszulki, getry, spodnie, bluzki,
 • koc i poduszka dla trzylatków (PODPISANE),
 • artykuły higieniczne – chusteczki suche w pudełku, chusteczki nawilżające, które można stosować w toalecie. 

Ubiór do przedszkola – powinien być wygodny dla dziecka, nieograniczający ruchów, pozbawiony pasków, zamków, guzików. Najlepiej luźne spodnie dresowe na gumce dla chłopców, leginsy lub spódniczki na gumce dla dziewczynek.

Pamiętajcie Państwo o związanych włosach u dziewczynek, aby nie wpadały im do oczu, jedzenia, itp.

Najważniejsza rzecz – wszystkie ubrania, buty, kapcie, kurtki, czapki muszą być podpisane przynajmniej imieniem dziecka. Z doświadczenia wiemy, że dzieci mają takie same ubrania i buty kupowane w tych samych sklepach. Dzieci w przedszkolu jest 130, więc nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich części garderoby. Podpisane rzeczy dzieci znacznie ułatwiają organizację ubierania w szatni.