Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Informujemy o zmianach w opłatach za korzystanie z wychowania przedszkolnego, zgodnie
z Uchwałą nr LVII/1772/23 Rady Miasta Gdyni z dnia 25.10.2023r. w sprawie określenia wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdyni.

Od 05.12.2023 opłata za szóstą i każdą kolejną rozpoczętą danego dnia godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu to 1,30 zł.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Witamy wszystkich serdecznie w nowym roku szkolnym 2023/2024.

Zachęcamy do zapoznania się z istotnymi informacjami organizacyjnymi:

1. Przyprowadzamy dzieci do Przedszkola nie później niż do 8:20. Po wyznaczonym czasie rozpoczyna się śniadanie oraz zajęcia edukacyjne.
  2. Do przedszkola przyprowadzamy tylko dzieci zdrowe! Zakatarzone, kaszlące, z temperaturą, z dolegliwościami żołądkowymi itp. należy pozostawić w domu aż do całkowitego wyleczenia.
  3. Odbierać Dzieci z Przedszkola mogą tylko osoby upoważnione przez Rodziców!
  4. Wyposażamy Dziecko w wygodne i bezpieczne obuwie zmienne a  najmłodszych w „zapasowe” części garderoby, umieszczone w podpisanym woreczku.
  5. Najważniejsze informacje dla Rodziców, będziemy zamieszczali na tej stronie internetowej oraz w gablocie informacyjnej przy wejściu głównym do Przedszkola.

Dziękujemy za współpracę i życzymy udanego roku szkolnego!
Dyrekcja i Personel Przedszkola Nr 55 w Gdyni

Szanowni Rodzice i Opiekunowie dzieci nowo przyjętych

28 sierpnia 2023 r. o godzinie 17.30 w Przedszkolu nr 55 w Gdyni odbędzie się zebranie organizacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci, które rozpoczynają edukację w naszej placówce.
Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie

Informujemy, że z dniem 01.05.2023 roku zmianie ulega stawka żywieniowa.
Cena za pełne wyżywienie wynosi 9,50 zł.

Karta mieszkańca

Szanowni Rodzice

W związku z wprowadzeniem do systemu naliczeń odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu należy wyrobić KARTĘ MIESZKAŃCA, następnie w systemie należy upoważnić do odbioru dziecka osoby trzecie:
RODZICE DODAJĄ UPOWAŻNIENIE RÓWNIEŻ DLA SIEBIE!

• Proszę wejść na stronę www.gdynia.pl
  • Wybrać zakładkę KARTA MIESZKAŃCA.
  • Po prawej stronie wybrać zakładkę LOGOWANIE. Jeżeli jesteś po raz pierwszy, należy założyć konto rodzinne, a jeżeli takie posiadasz – zaloguj się.
  • Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę z imieniem i nazwiskiem dziecka.
  • W panelu Moje dane wybrać zakładkę Przedszkole.
  • W zakładce dodaj Nowe Upoważnienie proszę wpisać siebie oraz inne osoby upoważnione do odbioru Państwa dziecka (analogicznie postępujemy przy kolejnym dziecku).
  • Proszę dostarczyć do nauczyciela grupy druk upoważnienia (do pobrania w przedszkolu), aby wicedyrektor placówki mógł zatwierdzić w systemie osobę upoważnioną do odbioru dziecka. Rodzic „za pośrednictwem” Karty może również zgłaszać nieobecność dziecka. Wystarczy kliknąć w kalendarzu wybraną datę, kiedy dziecka nie będzie w przedszkolu.

Wyprawka dla przedszkolaka:

• buty na zmianę – usztywnione, najlepiej na rzepy lub zapinki (kapcie na sztywnej podeszwie), aby dziecko mogło swobodnie się poruszać,
  • worek na sznurkach,
  • garderoba na zmianę – majtki, rajstopy, skarpety, koszulki, getry, spodnie, bluzki,
  • koc i poduszka dla trzylatków (PODPISANE),
  • artykuły higieniczne – chusteczki suche w pudełku, chusteczki nawilżające, które można stosować w toalecie.

Ubiór do przedszkola – powinien być wygodny dla dziecka, nieograniczający ruchów, pozbawiony pasków, zamków, guzików. Najlepiej luźne spodnie dresowe na gumce dla chłopców, leginsy lub spódniczki na gumce dla dziewczynek.

Pamiętajcie Państwo o związanych włosach u dziewczynek, aby nie wpadały im do oczu, jedzenia, itp.

Najważniejsza rzecz – wszystkie ubrania, buty, kapcie, kurtki, czapki muszą być podpisane przynajmniej imieniem dziecka. Z doświadczenia wiemy, że dzieci mają takie same ubrania i buty kupowane w tych samych sklepach. Dzieci w przedszkolu jest 130, więc nie jesteśmy w stanie zapamiętać wszystkich części garderoby. Podpisane rzeczy dzieci znacznie ułatwiają organizację ubierania w szatni.