Jest takie miejsce zaczarowane, gdzie bajka z życiem się miesza… To teatr.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nauczyciele Przedszkola nr 55 W Gdyni przygotowali przedstawienie teatralne dla dzieci na podstawie opowiadania Janiny Porazińskiej pt.„Szewczyk Dratewka”. Próby do spektaklu odbywały się po godzinach pracy nauczycieli, pod czujnym okiem doradcy metodycznego, Marii Bazaczek, zatrudnionej w Gdyńskim Ośrodku Doskolalenia Nauczycieli.
Dzieciom bardzo spodobała się niespodzianka i z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie.

W główną role szewczyka wcieliła się pani Alicja Pieronek – wychowawczyni grupy „Rybki”. Wiele emocji wzbudziła postać czarownicy grana przez panią Katarzynę Szkaradzińską – wychowawcę grupy „Delfiny”. Gdy padły słowa narratora: „Koniec”, na sali rozległy się głosy dzieci: „Jeszcze raz”. Te dwa słowa przedszkolaków to najlepsza recenzja tego przedstawienia.