Światowy Dzień Poczty
  • Post category:Wydarzenia

9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty. Celem Światowego Dnia Poczty jest uświadomienie społeczeństwu roli sektora usług pocztowych w codziennym życiu ludzi i przedsiębiorstw oraz podkreślenie jego wkładu w rozwój społeczny i gospodarczy krajów.
Z okazji tego święta nasze przedszkolaki obejrzały prezentację dotyczącą pracy Poczty Polskiej oraz listonosza. Następnie z pomocą Pań napisały i zilustrowały życzenia dla pracowników Poczty Polskiej z całej Polski.
Kilka dni później dzieci otrzymały podziękowania za życzenia od pracowników Poczty z Krakowa, Katowic i Przemyśla. Warto pamiętać, że takie zawody jeszcze istnieją, pomimo nowoczesnego świata. I może warto czasem napisać krótki list lub przesłać kartkę na święta.